معرفی ابزارهای توییتر که هر وبمستری باید بشناسد

توییتر یکی از شبکه‌های اجتماعی برتر دنیاست که تا ۲۵ مارچ ۲۰۱۵ بیش از ۶۴۵ میلیون کاربر در آن ثبت‌نام کرده‌اند که ۲۸۹ میلیون از آن‌ها کاربران فعال این شبکه‌ی اجتماعی عظیم هستند. درست است که در ایران، با توجه به محدودیت‌های اعمال شده برای شبکه‌های اجتماعی و مشخصا توییتر، حجم بسیار زیادی از پتانسیل بازاریابی از طریق توییتر از بین رفته است؛ اما در عین حال، نمی‌توان از قدرت نهفته در این شبکه‌ی محبوب چشم پوشید و آن را نادیده گرفت.

استفاده‌ی صحیح از توییتر، در قالب یک استراتژی سوشال مارکتینگ دقیق، می‌تواند به طرق مختلفی باعث گسترش و پیشرفت کسب‌و‌کارمان شود. هر وبمستری باید توییتر را به خوبی بشناسد و بلد باشد به درستی از امکانات آن استفاده کند.

در این بین، استفاده از ابزارهای توییتر جایگاه خاصی دارند. این ابزارها که معمولا یک حساب رایگان با امکانات محدودتر هم ارائه می‌دهند، انواع مختلفی برای استفاده‌های متفاوت دارند. می‌توانید برای ایجاد کمپین، تحقیق در هشتگ‌ها و آنالیز ترندها و مسائل آماری گوناگون از ابزارهای متفاوتی بهره ببرید. استفاده‌ی صحیح از این ابزارها باعث می‌شود زمان زیادی در کارتان صرفه‌جویی شود و نیازی هم نباشد برای هر موضوعی، همه‌ی کارها را به مغز نازنین‌تان بسپارید. پس پاریسنا را همراهی کنید و با تعدادی از برترین ابزارهای توییتر بیش‌تر آشنا شوید.

معرفی تفصیلی ۱۰ ابزار توییتر

‍۱- Twitter Analytics

Twitter Analytics

توییتر، بخش آنالیتیکس خودش را در اواسط سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی کرد که تا یک سطحی ما را از لحاظ آماری در راستای تهیه و تنظیم برنامه‌های خودمان ارضا می‌کند. نوسانات تعدادی توییت‌ها، نمودار بازدید توییت‌ها و بازدید از پروفایل و هم‌چنین آمار فالوئرها را چه به صورت کلی و چه بر اساس بازه‌های ماهیانه برای ما نشان می‌دهد. هم‌چنین، نمایش توییت برتر، توییت مولتی‌مدیای برتر و فالوئر برتر هر ماه، از دیگر امکانات این بخش است. می‌توانید مقاله‌ی لری کیم که در نقد و بررسی این ابزار در وب‌سایت MarketingLand منتشر شده است را برای آشنایی بیش‌تر با آن مطالعه بفرمایید: Meet The New Twitter Analytics Tools (From Twitter!)

۲- Manage Flitter

ManageFlitter

امکانات متفاوتی را به کاربران توییتر عرضه می‌کند. آنفالو کردن یک‌جای تمام اکانت‌های غیرفعال که در لیست شما هستند یا امکانات تجزیه و تحلیل مختلف از این قبیل است. هم‌چنین امکان منحصربه‌فردی به نام PowerPost دارد که با زمان‌بندی توییت‌های شما، باعث افزایش بازدید و حداکثر کردن میزان مشارکت درباره‌ی توییت شما می‌شود.

۳- SocialBro

SocialBro-Twitter-tools

SocialBro به معنای واقعی کلمه، یک ابزار کارآمد و دقیق و به درد بخور است. از یافتن زمان مناسب برای توییت کردن به منظور کسب بهترین میزان CTR گرفته تا راه‌اندازی کمپین‌های توییتری Direct Marketing و آنالیز رقبا و یافتن یوزرهای توییتری هدفمند و بسیاری امکانات دیگر که هر کسب‌و‌کاری باید برای اکانت توییترش از آن استفاده کند. پس اگر تا به حال از این ابزار معرکه بهره نبرده‌اید، وقت را از دست ندهید.

۴- Topsy

Topsy

گوگل، ابزار جست‌و‌جو برای وب است. Topsy ابزار جست‌و‌جو برای توییتر. به کمک این وب‌سایت می‌توانید بفهمید در توییتر چه می‌گذرد و مخاطبان شما احیانا برای چه موضوعی ناراحت یا خوش‌حال‌اند. می‌توانید ترندهای مختلف را زیر نظر داشته باشید و با مانیتور کردن ترندها، مخاطبان بالقوه‌ی خود را شناسایی و آن‌چه آن‌ها نیاز دارند را عرضه کنید. استفاده از این ابزار، از هر جهت که نگاه کنیم، ضروری به نظر می‌رسد.

۵- Tweepi

tweepi

با Tweepi می‌شود فهرست دنبال‌کنندگان را منظم نگه داشت. می‌شود فهرست دنبال‌کنندگان را از حساب‌های غیرفعال پاک کرد یا می‌شود کسانی که فالوبک نکرده‌اند را حذف کرد. می‌شود کسانی که شما را دنبال می‌کنند اما شما آن‌ها را دنبال نکرده‌اید پیدا کرد. می‌توان به اجبار کاری کرد که یک حساب شما را آنفالو کند و هم‌چنین می‌توانید با فیلترهای متفاوت، به صورت گروهی فالو کنید.

۶- Twitterfeed

Twitterfeed

TwitterFeed ابزار فوق‌العاده‌ای است که می‌توانید به وسیله‌ی آن، مطالب وب‌سایت خودتان یا هر منبع دیگری را با استفاده از فید آر‌اس‌اس، به شکل اتوماتیک در حساب توییتر خود منتشر کنید. می‌توانید نوع نمایش توییت اتوماتیک را نیز تا حدودی شخصی‌سازی کنید که در تنظیمات سایت قابل مشاهده است. هم‌چنین علاوه بر توییتر می‌توانید برای شبکه‌های اجتماعی دیگر هم از این وب‌سایت استفاده کنید.

۷- Twtrland

twtrland

Twtrland یک ابزار واقعا قدرتمند است که دیتابیس بسیار گسترده‌ای از حساب کاربران شبکه‌های اجتماعی را در ۶۰ هزار گروه، دسته‌بندی نموده است که شما می‌توانید با فیلتر کردن خصوصیات مورد نظرتان، به کاربران هدف خود دست پیدا کنید.

پس از این‌که کاربران مرتبط به هدف خود را از طریق این ابزار پیدا کردید، می‌توانید فاکتورهای بسیار زیادی را درباره‌ی این کاربران مشخص کنید. می‌توانید بفهمید چه مطالبی را به اشتراک می‌گذارند، با چه کسانی در ارتباط هستند و این که چه افرادی را دنبال می‌کنند. تمام این نتایج به دست آمده، در آنالیزهای شما برای کشف و برقراری رابطه با کاربران و دنبال‌کنندگان بالقوه‌ی کسب‌و‌کارتان تاثیرگذار و مفید خواهد بود.

۸- Hashtagify

Hashtagify

بررسی و آنالیز هشتگ‌ها با استفاده از این ابزار لذت‌بخش و آسان خواهد بود. می‌توانید در محیط این ابزار کارآمد، هر هشتگی که می‌خواهید را وارد کنید تا تگ‌ها، مکالمه‌های اخیر، نمودار نوسانات استفاده از هشتگ و کاربران موثر در ایجاد آن هشتگ را مشاهده کرده و به منظور پیشبرد اهدافتان از اطلاعات به دست آمده استفاده کنید.

۹- SumAll

sumall

این ابزار امکانات شگفت‌انگیز بسیاری در اختیار شما قرار می‌دهد. با اتصال حساب توییتر خود به این وب‌سایت می‌توانید ایمیل‌های هفتگی یا روزانه‌ای دریافت کنید که در آن‌ها میزان رشد فالوئرها، منشن‌ها یا انواع روابط توییتری خود را مشاهده کنید.

SumAll نمودارهای مختلفی را به شما ارائه می‌کند که برای تجزیه و تحلیل داده‌های اطلاعاتی مربوط به شبکه‌های اجتماعی بسیار مفید و کاربردی خواهد بود و در این نموداردها، اطلاعات مختلفی را به شما منتقل می‌کند.

۱۰- Twitalyzer

Twitalyzer

شاید به اعتقاد بسیاری از اهل فن، Twitalyzer حرفه‌ای‌ترین ابزار آماری برای توییتر باشد. مخصوصا این که سیستم آمارگیری بلادرنگ (Real-Time) و همین‌طور سیستم بررسی رقبای توییتری آن، برای تجزیه و تحلیل‌های مختلف آماری به حال کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ مفید است.

متاسفانه این ابزار کارآمد از ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۳، بنا به دلایلی، در عمل تعطیل شده است. از آن تاریخ به بعد، کاربر جدیدی نمی‌پذیرد و فقط به کاربران قدیمی‌اش سرویس می‌دهد.

دیگر ابزارهای توییتر

معرفی فهرست‌وار این ابزارها دلیل بر ضعف آن‌ها نسبت به ده‌تای اولی نیست و آن ده تا تقریبا تصادفی انتخاب شده‌اند. از این رو ممکن است ابزارهایی در فهرست زیر وجود داشته باشند که از لحاظ جامعیت، کارایی و کیفیت و عملکرد، از برخی از ده تای اول، بهتر و کارآمدتر باشند.

HootSuite

Klout

Mention

Buffer

Social Mention

Viralheat

Twtpoll

Twazzup

Followerwonk

Hellotxt

Twuffer

Twitsnear

Socialoomph

Tweetree

Grouptweet

Mrtweet

Mytweeple

Twitcam

Twilert

Tweetchat

Riffle

Needtagger

Twittervision

Twitter Friends

Cybranding

Twitonomy

Bufferapp

Triberr

Cotweet

Twibs

Paper

Wefollow

Sentiment140

Twtqpon

Ritetag

Tweetreach

Tweetstats

Twibes

Tweetdeck

TweetDeck

Tweetwrappr

Visibli

Tweriod

Easytweets

Twitbin

Commun

Tweetbeep

Tweet Topic Explorer

Keyhole

Peerindex

Mytoptweet

Wildfireapp

Socialrank

Bluenod

Beatstrap

Tweetchat

Twubs

Chatsalad

Nurph

Twchat

Buzzsumo

Nuzzel

Sonar

Swayy

Latest

Twipho

Unfollowers

Doesfollow

Seen

Mentionmapp

Onemilliontweetmap

Trends24

Happy Friends

Trendsmap

Itrended

Twbirthday

Bioischanged

Likeexplorer

Tweetbe

IFTTT

Zapier

Mustbepresent

Savepublishing

Tweekly

Storify

درباره نویسنده

مترجم، فعال حوزه سئو و دنیای وب. علاقه‌مند به موسیقی و سازهای سنتی، سینما و ادبیات.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *